Lokalizacja

Miejscowość Żelisławiec nad jeziorem Glinna, powiat gryfiński, woj. zachodniopomorskie (obok pola golfowego Binowo Park)

Jezioro :

Jezioro Glinna jest największym jeziorem Puszczy Bukowej.

Lustro wody na wys. 25 m n.p.m., powierzchnia 78 ha, dług. jeziora to prawie 2,5 km, szer. od 100 do 650 m. Linia brzegowa długości 7,5 km jest dość urozmaicona od płaskiej z rozlewiskami do stromych (12 m) zboczy jeziora Glinna Wąska. Głębokość jeziora sięga 16 metrów i jest całkiem spora na większości jego powierzchni.  Brzegi są dość mocno zarośnięte trzcinami i krzewami i dostęp do nich jest w wielu miejscach utrudniony. Północny brzeg jeziora jest porośnięty w większości lasem natomiast od południa przeważają pola i polany. Na północ od Zatoki Leniwej mamy rezerwat Żródliskowa Buczyna a na wschód grodzisko wczesnośredniowieczne.

Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc krótkich wypadów w okresie lata mieszkańców okolicznych osiedli. Znajdują się tam ośrodki rekreacyjne z domkami letniskowymi (campingowe). Jeden kompleks wypoczynkowy (na zachodzie jeziora) od strony drogi brukowej łączącej wsie Żelisławiec i Binowo oraz drugi przy wsi Glinna na wschodzie. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego.

 

 


Zobacz na dużej mapie

Łączna ilość odwiedzin : 48037